6. ROČNÍK MÍČOVÉHO TROJBOJE

O POHÁR DTJ HRADEC KRÁLOVÉ

V neděli 21.9.2008 uspořádala DTJ Hradec Králové ve svém areálu další ročník populární soutěže v míčovém trojboji. Na pronájem tenisových kurtů a částečně na ceny přispěl finančně Magistrát města Hradec Králové.

Soutěžilo se v tenisu,  stolním tenisu a hodu na basketbalový koš.

Turnaj  se zúčastnilo 8  dvojic, které  postoupily  z kvalifikace.

Ve všech disciplinách tenisu, stolním tenisu a basketbalu se soutěžilo ve dvou čtyřčlenných skupinách z kterých dva první týmy postoupili do velkého finálového pavouku a další dva do malého pavouku.  V obou soutěžích se bojovalo o každé místo.

Umístění v každém sportu bylo bodově hodnoceno a vítězem celé soutěže se stala dvojice, která získala v součtu nejvíce bodů. Soutěž byla organizována tak, že nejvíce bodově hodnocena byla disciplina hod na basketbalový koš, ve které se soutěží až na závěr. Tím se soutěž stává dramatickou až do posledních chvil. Pořadí se měnilo po každé disciplíně a  konečné výsledky byly velmi vyrovnané.

Pohár za I. místo  a ceny určené pro vítěze 6. ročníku si tentokrát  odneslo družstvo

KYKSA – MAREK                                 41 bodů  (vítěz stolní tenis, druzí  basketbal)

Další pořadí:

3.     POSPÍŠIL – RÁKOSNÍK                27 bodů  (vítěz basketbalu)

3.     TROJAN - VLČEK                        26 bodů  (vítěz tenis, třetí stolní tenis)

4.     TOMANEC – KOLMAN                  21 bodů  (druzí stolní tenis)

5.     ČERNOHORSKÝ - SCHLAPPL        20 bodů  (třetí tenis)